Pazartesi, 12 Haziran 2017 11:35

ASDER GENEL MERKEZİ Mayıs 2017 Faaliyet Özeti

 1. İHH’nın organize ettiği 2017 YETİM BULUŞMASI kapsamında Pakistan’daki yetim kardeşlerimizi ziyaret programına 17 kişilik bir ekip ile devam edildi. Altı gün süren programa Asder’i temsilen Reşat Fidan katılmış ve ülkemize dönmüştür. İzlenimler aşağıdaki linkten okunabilir.

http://www.asder.org.tr/yazarlarimizin-makaleleri/4701-dostum-kardesim-pakistan

 1. 28 Şubat ile ilgili bir film yapılması için danışma kurulu oluşturuldu.
 2. Sosyal Hipnozdan Bağımlılığa konulu halka açık konferans 13.05.2017 tarihinde Ankara Sevgi Kolejinde Prof.Dr.Nevzat TARHAN tarafından verilmiştir.
 3. Asder’li üye ve gönüllüler 13/14 Mayıs 2017 tarihlerinde ASDER TÜRKİYE BULUŞMASI Ankara’da bir araya geldi.

Buluşmaya Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan TANRIVERDİ, Asder Genel Başkanı ve Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nevzat TARHAN, Asder Kurucu Başkanı Prof.Dr.Ahmet ALPER’in yanı sıra Şube Başkanları, İl Temsilcileri, Üyelerimiz ve gönüllülerimiz ile aileleri katıldı. Buluşma coşkulu geçti. Programa katılanlara özel ASDER baskılı karton çanta içerisinde; Sakıncalı Asker kitabı, en son çıkan Asder Bülteni, bloknot, asder baskılı kalem hediye edilmiştir.

 1. Ankara’da 15 Temmuz’da bombalanan EGM Özel Harekat Dairesi, TBMM ve Beştepe Külliyesi görüldü. Ayrıca Hacı Bayram Camii, Tacettin Dergahı, Muhsin Yazıcıoğlu kabri, Millet Camii ziyaret edildi.
 2. Ankara’daki STK yetkilileri ve Asder’li katılımcılara Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi tarafından Asder’in misyonu ve vizyonu ile hedefleri, Assam’ın çalışmaları ve Yeni Anayasa’nın getirdikleri konularında sunum yapıldı. STK yetkilileri de görüşlerini paylaştılar. 14.05.2017
 3. 15 TEMMUZ ONUR ÖDÜLLERİ, Gaziler Gürsel PEMBEÇİÇEK, Murat KARAKOCA,  P.Alb. Davut ALA ile Mahmut PINARBAŞI’na takdim edildi. BAŞARILI HİZMET ÖDÜLLERİ Asder kuruluşunda hizmeti geçmiş yönetim kurulu ve hukuk komisyonu üyelerine verildi, ayrıca Ankara Şube Başkanlığı yapmış arkadaşlarımızda  BAŞARI ödüllerini  aldılar.
 4. Konya Sivil Toplum Platformu’nun organize ettiği 63 ilden 405 STK Temsilcisinin katıldığı 14.MARDİN UFUK TURU 18-21 Mayıs 2017 tarihlerinde Mardin’de gerçekleştirilmiştir. Sivil Toplum ve Din konusunun işlendiği oturumlarda uzmanlar konusu ile ilgili tebliğlerini sunmuşlardır. Genel Merkezi temsilen Gn.Bşk.Yrd.ları Necmettin KELEŞ ve Reşat FİDAN programlara katılmıştır. Ayrıca ev sahibi olarak Gn.Bşk.Yrd.Mehmet KANMAZ ve yönetim kurulu üyeleri ile Ankara Şube Yön.Krl.Bşk.Yrd.Mahmut Nedim KARAKAYA katılmıştır. Mardin ve Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerleri ziyaret edildikten sonra sonuç bildirgesi yayınlanarak program sonlanmıştır.
 5. 28 Şubat Davası 24.05.2017 tarihinde Ankara 5.Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşmaya İstanbul’dan bir otobüs kaldırılmış, platform üyeleri mahkemeyi takip etmiştir. Hukukçularımız 28 Şubat postmodern darbesini gerçekleştirenlerin mutlaka cezalandırılması gerektiği konusu üzerinde durmuşlardır.
 6. İHH nın tertip ettiği Mavi Marmara saldırısının 7. Yıldönümünde Özgür Kudüs için Yürüyüş İstanbul’da Tünel’den Galatasaray Lisesinin önüne kadar gerçekleştirilmiştir. Yürüyüşe yönetim kurulumuz ve üyelerimiz destek vermiştir, basın açıklaması sonrası yürüyüş sona ermiştir.31.05.2017
 7. Yönetim kurulu üyelerimiz İstanbul’daki bir çok sivil toplum kuruluşlarının vermiş olduğu iftara Derneğimizi temsilen iştirak etmişlerdir.
 1. Asder yazarlarımızın gündem ile ilgili görüş ve düşünceleri sitemizin yazarlar bölümünde kamuoyu ile paylaşılmaya devam etmiştir.
 1. Basın Komisyonu üyelerimiz görsel basınımızın daveti üzerine TV kanallarında görüşlerini dile getirmişlerdir.

Reşat FİDAN

Asder Genel Sekreteri

Okunma 539 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 12 Haziran 2017 11:54
ASDER Genel Merkezi

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

asder logo

Adaleti Savunanlar Derneğinin ilkelerini benimsiyor ve her alanda "adalet"değerini temel alan kural ve uygulamaların gerçekleştirilmesi için mücadele çalışmalarına katılmanın gereğine inanıyorsanız; bizi takip edin...

E-Bülten

E-bültenimize üye olun. Haber ve duyurularımızı kaçırmayın.

Spam göndermiyoruz.

Bu sitede yer alan yazılar, makaleler, haberler yazarların sorumluluğundadır. © 2018 ASDER. All Rights Reserved.

Design & Development by JoomShaper